Vyhodnocení foto soutěže

N

aše malá fotosoutěž Slezská Ostrava je u konce. Úkolem bylo vyfotit se na svém oblíbeném místě na Slezské Ostravě. Fotografie, která získá největší počet lajků, vyhrává. Poslali jste nám nádherné fotografie z různých koutů naší obce. Souboj to byl napínaví. Do poslední chvíle nebylo díky vašim hlasů jasné, kdo zvítězí. Ke konci už bojovali jen dva účastníci. Studentka Ema Högrová se svou fotografií Památníku 1.Československé tankové brigády a Davídek Pácl s fotografií v prostoru bývalého dolu Oskar.

Poslední minuty rozhodly, že vyhrála slečna Högrová, jejíž fotografie získala největší počet lajků. Zaslouženě vyhrála hlavní výhru mobilní telefon Samsung A20e. A i když byla cena pouze jedna, rozhodli jsem se odměnit i statečného Davídka, který bojoval do poslední chvíle a jeho foto skončilo na druhém místě. A protože miluje stavebnice LEGO, vybrali jsem pro něj LEGO City hasičskou stanici, protože ta skutečná stojí hned vedle naší administrativní budovy na ul. Československé armády.

Krásné ceny si výherci převzali z rukou předsedkyně představenstva Technických služeb a.s., Slezská Ostrava Ing. Jiřiny Gálikové.

Našim výherců jsme položili také tři krátké otázky.

  1. Jaký je Váš vztah k Slezské Ostravě?
  2. Jak vnímáte práci Technických služeb a.s., Slezská Ostrava?
  3. Jak se Vám líbí výhra?

První odpovídala výherkyně hlavní ceny, kterou byl mobilní telefon Samsung A20e slečna Ema Högrová.

  1. Slezská Ostrava je ta část města Ostravy, o které vždy slýchám jen to nejlepší. I když v této části nebydlím, velmi často zde trávím čas se svými kamarády a před nedávnem také studijní život na Ostravské univerzitě. Mám ji ráda, protože je podle mě velmi klidná a má krásná místa.
  2. Bezpochyby přínosnou! Technické služby a.s. se starají o údržbu Slezské Ostravy a postupně ji mile zvelebují. Často potkávám jejich pracovníky v terénu při práci. Je vidět, že je práce baví a mají mnoho zkušeností.
  3. Z výhry jsem hrozně moc nadšená. Nikdy jsem nic nevyhrála. Výhra mne mile překvapila. Navíc, jsem vyhrála právě ve skvělou chvíli. Můj starý mobilní telefon dosluhuje, a tak jsem si říkala, že bude čas poohlédnout se po novém. Telefon musím teď využívat denně kvůli online výuce na vysoké škole. Díky skvělé výhře už mám problém vyřešený. Moc děkuji.

Zeptali jsme se také Davídka a jeho maminky Alexandry.

  1. Bydlíme ve Slezské Ostravě už téměř 18 let, opravili jsme tady domek po prarodičích a usadili se. Moc se nám tady líbí. Je to jako na venkově, a přesto kousek do města (centra). Je tady klid, veškeré služby po ruce, autobusem se člověk dostane také kam potřebuje. Navíc hned kousek máme zoologickou zahradu, Důl Michal, na opačnou stranu heřmanické rybníky. Spoustu možností, kam se vypravit na procházku s dětmi i se psem.

Davídek dodal: ZOO je super. Je tak blízko, že občas slyším řvát i lvy.

  1. Práce technických služeb je skvělá. Více si jí všímám od té doby, co se mi narodili kluci (5 a 7 let), kteří neustále sledují dění kolem. Kdy, který popelářský nebo čistící vůz projede kolem, kde pracovníci technických služeb ořezávají stromy, něco opravují, sečou trávu apod. Takže za nás velká spokojenost s Technickými službami, a.s. Slezská Ostrava. Nedávno pracovali v blízkosti našeho domu. Už jsme se připravovali na dlouhý čas plný prachu, hluku a omezení provozu. Tak jako u každé stavby. Mile nás překvapilo, že jsem ani netušili, že již práce začali. Omezení minimální, práce probíhaly rychle a plynule. Celý tým Technických služeb, a.s. Slezská Ostrava je velmi profesionální.

Davídek: Mi se líbí to veliké zametací auto. Jednou ho budu řídi a vyčistím všechny silnice.

  1. Davídkovi jsem moc fandila. Prožíval každý nový lajk u své fotografie. Trošku jsem však přemýšlela, co bude dělat 5 letý kluk s takovým mobilní telefonem. Když jeho fotka nevyhrála, byl trošku smutný, ale říkal: Příště určitě vyhraju, musím se na té fotce více smát.


Pak mi napsala paní ředitelka, že Davídek dostane neplánovanou druhou cenu v podobě stavebnice LEGO. Vehnalo mi to slzy do oči. Davídek byl štěstím bez sebe. LEGO má moc rád. Výhra je úžasná, moc děkujeme. Cenu si užívá i starší syn Ondra. Společně se hned po převzetí výhry pustili do stavby prvních částí. Už máme postavenou přední část hasičského vozu a velký jeřáb. Jakmile bude vše pohromadě, zašleme i fotku.

Oběma výhercům gratulujeme a těšíme se na všechny další účastníky našich soutěží.