Park Kepkova

V

nejbližších týdnech bude dokončen další z našich mimořádných projektů. Jedná se o úpravu veřejného prostranství na ul. Kepkova Nová Osada. Na ploše 12 966 m2 vyroste nejen několik desítek metrů nových chodníků a cest, ale také nové workoutové hřiště pro veřejnost, veřejné grily s gabionovými stoly a další prvky pro pohodové setkávání občanů. Novinkou je také tvorba mlátových přírodních chodníků, které jsou bezúdržbové a výborně zapadají do přírodní krajiny.

návrh úpravy veřejného prostoru ul.Kepkova

Slezská Ostrava prochází rozsáhlou obměnou, která má občanům přinést spokojenější bydlení a život. Ať už se jedná o opravy poškozených veřejných prostranství, budování nových hřišť, výstavby nových cest a chodníků, vše jde v duchu myšlenky Slezská Ostrava – spokojené místo pro život. Naše společnost jde těmto snahám vstříc a společně budujeme novou Slezskou Ostravu.

Celá oblast je rozdělena na tři části – severní, jižní a středová. Každá oblast je zaměřena na jinou formu relaxace.  Park na ulici Kepkova je důkazem, že vedení Slezské Ostravy jde o spokojené soužití komunity a tak se snaží budovat místa pro setkávání, relaxaci, pro spokojený život.

V Nové Osadě si budou moci obyvatelé nejen skvěle společně zacvičit, ale třeba i ugrilovat něco dobrého nebo jen tak relaxovat v příjemném prostředí. Nové chodníky a lavičky jsou ideální i pro matky s dětmi pro příjemnou procházku. Samozřejmě nesmí chybět ani dětské hřiště se spoustou hracích prvků.
Ty vždy podléhají množství bezpečnostních předpisů, které jsme se díky několika předchozím projektům naučili hravě dodržovat. O své ratolesti tak nemusíte mít vůbec strach.

pohled na park Kepkova v návrhu architekta

„Děláme Slezskou Ostravu krásnější.“

Nejčastějším problémem nově vybudovaných míst jsou vandalové. Velmi často během několika dní od kolaudace dochází k poškození nových zařízení, jejichž oprava pak stojí další nemalé peníze. Proto nově na park bude dohlížet několik kamer napojených na stanici Městské Policie, která bude střežit klid občanů, i majetek, který Slezská Ostrava vybudovala pro své obyvatele.