Dětské hřiště v MŠ Požární

V

těchto dnech jsme dokončili dvě větší akce. Dětské hřiště pro Mateřskou školku Požární a úpravu veřejného prostranství na ul. Brigádnická. Tyto akce nás posunuly v získaných zkušenostech o veliký kus dál. Nyní můžeme s hrdostí říci, umíme budovat dětská hřiště.

Nový zahradní domek se zastřešenou terasou.

Projekt dětského hřiště v MŠ Požární jsme přijali s velikým nadšením. Takové akce máme rádi. Budujete totiž něco, co pak v konečném důsledku všichni obdivují. Opraveného chodníku, či cesty si povšimne jen málo kdo.
Projekt dětského hřiště zahrnoval úpravu celé plochy s velkým hracím prvkem pro děti a výstavbu zahradního domku se zastřešenou terasou pro venkovní výuku dětí. 

Tato školka neměla vlastní hrací zázemí, takže se děti v září mají na co těšit. Součástí akce byla i výstavba nového parkovací stání pro rodiče a návštěvy, neboť v okolí bylo velmi špatné parkování.

Celou stavbu pozdržel výskyt bambusu, který zde někdo před lety zasadil. I když se zdá, že tato banalita lze vyřešit velice rychle, není tomu tak.
Pokud znáte vlastnosti bambusu, souvislosti vám dojdou. Bambus se chová totiž jako plevel s neuvěřitelnou vlastností rychlého růstu. Pokud neodstraníte celý jeho kořenový systém, dokáže napáchat v budoucnu veliké škody. 

Kořenový systém bambusu dosahuje i několika set metrů.

Třeba poškodit nově položenou dlažbu nebo dokonce potrhat betonové patky hracího prvku, kde by mohlo dojít i k jeho zhroucení. A to přeci nikdo nechce.

Proto jsme stáli před těžkým úkolem. Máme ale v našich řadách skvělé pracovníky, kterým se podařilo zmapovat všechny trasy kořenového systému bambusu a celý jej odstranit. Bohužel nás to stálo mnoho dnů práce navíc. Ale podařilo se a výsledek je nyní vidět. Jeho kvalitu otestují děti již v září.
A i když to nebylo v rámci tohoto projektu, dočká se rekonstrukce i chodník naproti školce, který dostane nový kabát do konce tohoto roku.

„Děláme Slezskou Ostravu krásnější.“

Hrací prvek na ul. Brigádnická.

Druhá akce, veřejné prostranství na ul. Brigádnická, které jsme dokončili také v těchto dnech, byla neméně důležitá. Vznikla zde nová hrací plocha a také místo k setkávání místních občanů. K tomu se připojilo také menší dětské hřiště s hracími prvky. Velkým přínosem jsou také nová parkovací stání okolo veřejného prostranství.