O nás

120

KM komunikací

112

KM chodníků

1520

ha zeleně

28

let zkušeností

Firma Technické služby, a.s. Slezská Ostrava je obchodní společností, jejímž zřizovatelem je město Ostrava. Kromě městských zakázek jsou naše služby určeny také pro občany a soukromé společnosti.

V posledních letech se specializujeme především na údržbu i celkové rekonstrukce vozovek, chodníků, parkovišť a zpevněných ploch. Údržbu zeleně jako je sekání trávy, kácení dřevin aj.

Pro tyto účely disponujeme kompletním technickým vybavením; od strojů pro zemní práce (rypadla, nákladní automobily) přes silniční frézy ( 60 cm, 1 m ) až po finišery (malý do 3,5 m, velký do 5 m) a vibrační válce.
Pro údržbu zeleně využíváme řadu speciálních sekaček až po velkoplošné ridery. Pravidelné ořezy dřevin provádíme speciální technikou, mezi níž patří např. pařezové fréza nebo štěpkovač s výkonem 11kw

Zákazníkům můžeme nabídnout jak základní opravu povrchu vozovky (tj. odfrézování povrchu a položení nového koberce), tak i kompletní rekonstrukci včetně odstranění starého podloží a položení nové konstrukce vozovky včetně kanalizace podle projektové dokumentace.

Pokud projekt nemáte, můžeme vám zajistit jeho vypracování projektanty oboru dopravního inženýrství, se kterými úzce spolupracujeme.

Historie:

Akciová společnost Technické služby, a. s., Slezská Ostrava byla založena 1.1.1994 Statutárním městem Ostrava jako nástupce bývalé příspěvkové organizace městského obvodu Slezská Ostrava.

Hlavním předmětem činnosti je údržba majetku města, zejména městského obvodu Slezská Ostrava. Kromě toho firma nabízí své služby i pro občany a podnikatelské subjekty.

K dispozici má tým zkušených a odborně zdatných pracovníků disponujících moderním technickým vybavením. Firma je držitelem certifikátu jakosti ČSN EN ISO 9001:2018 a certifikátu ekologické šetrnosti ČSN EN ISO 14001:2016.

Od svého vzniku prošla již řadou změn, které přinesly rozvoj celé společnosti.

V roce 2015 proběhla rekonstrukce hlavní budovy s důrazem na snížení energetické náročnosti stavby. V soutěži Dům roku 2015 se následně umístila na třetím místě. Rekonstrukcí budovy se nyní ušetří provozní náklady v řádech statisíců ročně, a to převážně na nákladech za vytápění objektu.

Do vozového parku byly v roce 2019 -2020 zakoupeny nová nákladní vozidla 4*4 sklápěč, nosič výměnných nástaveb, sypač 4*4, přívěs nákladní – nosnost 12 tun a chodníkový finišer pro pokládku asfaltu.

Pravidelně obnovujeme naše stroje, aby vyhovovaly všem technologickým požadavkům a trendům ve stavebnictví.

Ing. Jiřina Gáliková

předseda představenstva

Filip Schneider

vedoucí odboru dopravy

Pavel Procházka

vedoucí odboru zeleně